Biznes, Lifestyle, Technologie

Dlaczego warto mieć w biurze klimatyzację?

-2020-07-18

Aby zapewnić odpowiedni komfort pracy oraz świeże powietrze w firmie warto rozważyć montaż kompleksowego układu klimatyzacji. Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych rozwiązań, które dopasują się do każdej przestrzeni biurowej. Ilość korzyści płynąca z montażu nowoczesnych klimatyzatorów nie ogranicza się jedynie do funkcji schładzania powietrza – oprócz tego na uwagę zasługuje zaawansowany system filtracji, jak również możliwość dostosowania ściśle określonej temperatury do własnych preferencji.

Klimatyzacja – od czego zacząć?

To jaką klimatyzację wybrać jest uzależnione od kilku czynników – pierwszym z nich jest wielkość biura. Odpowiedni dobór wymienników ciepła pozwoli zapewnić szybką i skuteczną wentylację w pomieszczeniach. W przypadku małych biur składających się z jednego pomieszczenia warto rozważyć zakup klimatyzacji w systemie split – w praktyce oznacza to, że do jednego zewnętrznego agregatu podłączony jest jeden klimatyzator wewnętrzny.

Co jednak w przypadku, gdy powierzchnia biura składa się z kilku pomieszczeń? W tym celu należy korzystać z systemu multi-split – jego działanie opiera się na jednym zewnętrznym agregacie, do którego istnieje możliwość zainstalowania do pięciu jednostek wewnętrznych. Jest to komfortowe rozwiązanie, ponieważ każda strefa biura może posiadać indywidualne ustawienia, które wzajemnie ze sobą nie kolidują.

Nowoczesne klimatyzatory posiadają możliwość zaprogramowania ich pracy względem ściśle określonego cyklu co sprawia, że programator automatycznie dostosuje temperaturę do oczekiwań osób wykonujących pracę w danym pomieszczeniu. W przypadku, gdy specyfikacja budynku uniemożliwia stosowania tradycyjnych klimatyzatorów ściennych, z rozwiązaniem przychodzą alternatywne systemy w postaci klimatyzatorów kasetonowych. Ich ogromną zaletą jest wtłaczanie schłodzonego i przefiltrowanego powietrza w czterech kierunkach jednocześnie, co przyspiesza obieg powietrza w zamkniętej przestrzeni. Oprócz tego wyróżnić można system klimatyzacji kanałowej oraz podsufitowej – są to sprawdzone rozwiązania, które sprawdzają się przy naprawdę sporych pomieszczeniach biurowych.

Klimatyzacja w biurze – szerokie pasmo korzyści

Dzięki zaawansowanym systemom filtrującym klimatyzacja wtłacza zewnętrzne powietrze pozbawione różnego rodzaju zanieczyszczeń – jest to w szczególności polecane rozwiązanie w dużych aglomeracjach, gdzie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Świeże powietrze nie tylko chroni zdrowie, ale co równie istotne wzmaga koncentrację, która przekłada się na wysoką produktywność pracowników. Klimatyzacja sprawdza się idealnie w szczególności w okresie letnim, gdzie przez przeszklenia do środka pomieszczenia przedostają się promienie słoneczne. Wówczas każdy z pracowników zmaga się z dyskomfortem, jednocześnie skarżąc się na problemy z koncentracją.

Montaż klimatyzacji zezwala również na jej całoroczny użytek – dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym dzisiejsze klimatyzatory charakteryzują się oszczędnością energii elektrycznej zachowując przy tym wysoką sprawność energetyczną. Na uwagę zasługuje komfort użytkowania, jak również niezauważalny tryb pracy – nowoczesne kanały powietrzne i  wymienniki ciepła są niemal bezszelestne, co sprawia, że ich praca nie wpływa na jakość wykonywanych czynności w biurze. Wspomniany wcześniej zakres pracy urządzeń pozwala nie tylko na efektywne chłodzenie, ale także na ogrzewanie pomieszczeń biurowych w sezonie jesiennym i wiosennym.

Nie da się ukryć, że montaż klimatyzacji w biurze posiada wiele zalet – jedną z nich jest ogromny komfort pracy, który przekłada się na wysoką efektywność pracowników. Niski koszt zużycia energii oraz możliwość dostosowania indywidualnej temperatury w pomieszczeniu pozwala cieszyć się komfortem pracy przez długi czas. Regularnie serwisowany system sprawi, że jakość powietrza w biurze pozostanie na najwyższym poziomie, zachowując świeżość i pobudzając koncentrację pracowników. W celu wyboru najlepszego rozwiązania warto skonsultować swój zakup z profesjonalną firmą, która nie tylko doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie, ale także zadba o prawidłowy montaż i dalszy serwis urządzeń. 

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa