Lifestyle, Zdrowie i uroda

Ile kosztuje catering dietetyczny?

-2020-07-23

Utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i właściwie odżywić organizm, jest znacznie łatwiejsze z cateringiem dietetycznym. Warto więc sprawdzić, ile kosztuje taka usługa i na jakie pakiety można się zdecydować.

Dieta pudełkowa ma coraz więcej zwolenników, zwłaszcza w dużych miastach. Decydują się na nią osoby pochłonięte pracą i niemające czasu na gotowanie, sportowcy, wegetarianie, weganie, a także ludzie starający się schudnąć lub przejść na zdrowy tryb życia.

Popularność pakietów żywieniowych rośnie też ze względu na ceny, które cały czas się zmieniają. Obecnie nie są to usługi wyłącznie dla osób najbogatszych. Co więcej, pozwolić na nie mogą sobie również ci, którzy starają się oszczędzać na jedzeniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ostateczny koszt diety pudełkowej jest zależny od kilku czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Od czego zależy cena diety pudełkowej?

Na wstępie warto pokrótce wyjaśnić, czym jest catering dietetyczny. Mowa bowiem o usłudze kierowanej przede wszystkim do klientów indywidualnych, którzy chcą skomponować dietę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb i wymagań. Jest ona dopasowywana między innymi na podstawie kalkulatora kalorii. Dzięki temu możliwe jest dobranie zbilansowanych posiłków na cały dzień, które są dostarczane pod wskazany adres.

To jednak nie wszystko, ponieważ firmy cateringowe pozwalają wybrać różne pakiety. To właśnie od nich zależy cena, jaką trzeba finalnie zapłacić. Na co więc zwrócić uwagę?

  • Typ posiłków. Przygotowywane są między innymi pudełka „standardowe”, a także pakiety dedykowane – na przykład dla wegetarian czy też sportowców. Oczywiście wiele z tych opcji można modyfikować. Nic nie stoi na przeszkodzie na przykład ku temu, aby do pakietu „vege” dodać ryby.
  • Ilość kalorii. Bardzo ważna kwestia, która wpływa na wzrost lub spadek ceny pojedynczego zestawu o kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Najczęściej firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego pozwalają wybrać między pakietami zawierającymi 1200, 1500, 1800, 2200, 2600, 3000 a ponad 4000 kcal. Dostosowanie diety do dziennego zapotrzebowania kalorycznego jest bardzo ważne, dlatego wcześniej należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora.
  • Liczba dni. Dietę pudełkową możemy dostosować pod względem dni, w których jedzenie  będzie dostarczane. Najczęściej spotykane opcje dotyczą 1, 5, 7, 20 dni, a nawet całego miesiąca. Na początek warto zdecydować się na tak zwany dzień testowy.

Ile trzeba zapłacić za dietę pudełkową?

Skoro wiemy już, jakie czynniki wpływają na koszt cateringu dietetycznego, możemy podać orientacyjne ceny poszczególnych pakietów. Osoby decydujące się na posiłki standardowe, bez specjalnych życzeń, zapłacą od około 47 do 60 zł za dzień w zależności od ilości kalorii. Pakiety 5-dniowe kosztują od około 230 do 300 zł, natomiast 20-dniowe od około 890 do 1350 zł.

Diety wegetariańskie bez ryb są przeważnie tańsze o kilka złotych w przypadku pakietów jedno- i pięciodniowych, a także kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych przy wykupieniu pudełek na 20 dni lub cały miesiąc. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja wówczas, gdy do diety dodamy ryby. Takie pakiety są droższe od pudełek standardowych – różnice w cenach wynosić mogą nawet kilkadziesiąt złotych.

Najdroższe będą natomiast pakiety dla sportowców. W ich przypadku klienci często mogą wybrać między czterema a pięcioma posiłkami dziennie. Jeśli zaś chodzi o ceny, to za jeden dzień zapłacić trzeba od około 50 do ponad 100 zł, za 5 dni od 260 do 550 zł, a za 20 dni od niecałego tysiąca do ponad dwóch tysięcy złotych.

Catering dietetyczny – czy warto?

Biorąc pod uwagę ceny oraz zróżnicowanie poszczególnych pakietów, bez przeszkód można powiedzieć, że dieta pudełkowa jest jak najbardziej godna polecenia.

Jest to inwestycja we własne zdrowie – poprawę nawyków żywieniowych i w przejście na zbilansowaną dietę, która pozwoli schudnąć, zbudować sportową formę lub po prostu uporać się z różnymi problemami żołądkowymi.

Źródło: ZdroweMenu – catering dietetyczny Warszawa