Biznes, Dom i ogród, Lifestyle, Technologie

Krótkie spodnie robocze – najlepsze w sklepie BHP z odzieżą

-2020-07-16

Zbliżające się wielkimi krokami fale upałów sprawiają, że każdy szuka sposobów na ochłodzenie. Okres letnich temperatur jest szczególnie ciężki, jeśli musimy spędzić go w pracy. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy powinni poszukać najlepszych rozwiązań na zwiększenie komfortu pracy w upale. W wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się krótkie spodnie robocze, dostępne w wielu sklepach z odzieżą BHP. Jednak czy krótkie spodnie robocze sprawdzą się na każdym stanowisku i w każdym zakładzie pracy? Podpowiadamy, kto może wybrać krótkie spodnie robocze, by było to bezpieczne i wygodne.

Kto może stosować krótkie spodnie robocze?

Lato i pojawiające się wraz z nim wysokie temperatury sprawiają, że wykonywanie wszelkich prac poza klimatyzowanymi pomieszczeniami staje się wyjątkowo trudne i uciążliwe. Szukamy więc rozwiązań, które pozwolą lepiej znieść skwar letnich dni. Jednym z dobrych i skutecznych rozwiązań są krótkie spodnie robocze. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym zakładzie i na każdym stanowisku stosowanie krótkich spodni roboczych jest dozwolone i bezpieczne. 

Żadne przepisy nie określają, w jakich zawodach można stosować krótkie spodnie robocze, należy tu kierować się zdrowym rozsądkiem i wewnątrzzakładowymi przepisami BHP. Krótkie spodnie robocze najczęściej stosowane są przez pracowników robót drogowych oraz pracowników budowlanych. Równie często krótkie spodnie robocze wykorzystują monterzy, pracownicy hal, magazynów, a także pracownicy produkcji, z wyłączeniem osób mających kontakt z ciężkim sprzętem. 

Zapewnienie odpowiedniej, bezpiecznej i komfortowej odzieży roboczej jest obowiązkiem pracodawcy. Jednak jeśli pracownik zauważa potrzebę zakupu krótkich spodni roboczych, może zgłosić to pracodawcy. Potrzebę zmiany odzieży roboczej można także omówić ze specjalistą do spraw BHP. Taka współpraca wszystkim wyjdzie na dobre.

W jakich zawodach nie powinno się stosować krótkich spodni roboczych?

W niektórych zawodach i na pewnych stanowiskach nie poleca się jednak stosowania krótkich spodni roboczych. Zawsze należy pamiętać, że kwestie bezpieczeństwa powinny być na pierwszym miejscu. Dlatego wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko urazu nóg lub potrzeba specjalnego zabezpieczenia przed wysoką temperaturą, odpryskami cieczy czy ciał stałych, nie zaleca się stosowania krótkich spodni roboczych, nawet latem. Do najczęstszych zagrożeń nóg, przed którymi chronią długie spodnie robocze są odpryski metali, gorących substancji oraz substancji chemicznych. W związku z tym nie zaleca się stosowania krótkich spodni roboczych w takich zawodach, jak laborant, spawacz czy stolarz; również pracownicy budowlani pracujący z ciężkim sprzętem, nie powinni korzystać z krótkich spodni roboczych.

Najlepsze spodnie robocze w sklepie z odzieżą BHP 

W ofercie spodni roboczych krótkich sklepy BHP proponują zarówno spodnie do połowy łydki, jak i te sięgające nad kolano. Najlepsze spodnie do pracy klienci znajdą właśnie w sklepie z odzieżą BHP. Dlatego to właśnie w asortymencie takich sklepów najlepiej szukać krótkich spodni roboczych

Najchętniej wybieranym modelem, ze względu na wygodę i praktyczność, są tak zwane spodnie monterskie. Nie krępują ruchów, są wytrzymałe, przewiewne i komfortowe, a ponadto wyposażone w dużą liczbę kieszeni, które gwarantują wysoką funkcjonalność. Krótkie spodnie robocze dostępne w sklepach BHP wykonane są z lekkich, przewiewnych i oddychających materiałów. Ponadto w sklepie BHP można zaopatrzyć się w spodnie wielosezonowe. Jest to typ odzieży, który dopasowuje się do pory roku i panujących w danej chwili warunków. Często wybieraną opcją są długie spodnie z odpinanymi nogawkami. A dlaczego lepiej kupić krótkie spodnie robocze właśnie w sklepie z odzieżą BHP a nie na bazarze czy w markecie? 

Spodnie kupione w specjalistycznym sklepie z odzieżą roboczą są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by sprawdziły się w pracy, są dużo bardziej wytrzymałe i praktyczne. Nie warto szukać oszczędności pod postacią odzieży niskiej jakości. Należy jednak wyposażyć pracowników w krótkie spodnie robocze dobrego gatunku ze sklepu BHP.

Źródło: Glovex – hurtownia BHP