Lifestyle, Zdrowie i uroda

Nauka pływania dla dzieci

-2020-07-15

Każdy rodzic ma na uwadze dobro swojego dziecka i chce w jak największym stopniu przyczynić się do jego rozwoju fizycznego jak i psychicznego. Jednym z  najlepszych sposobów stymulacji rozwojowej dziecka jest nauka pływania. Pływanie zaliczane jest do najważniejszych i najbardziej przydatnych umiejętności, którą możemy przekazać dziecku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że podczas nauki pływania dziecko przebywa w obecności rodziców. Dziecko czuję się więc bezpiecznie, jest odprężone, co czyni naukę przyjemnością. A to z kolei przyczynia się do dalszych postępów i satysfakcjonujących efektów.

Pływanie dla niemowląt

Naukę pływania warto rozpocząć od najmłodszych lat czy miesięcy dziecka. Pierwszą wizytę na basenie możemy zaplanować już od 4 m-ca życia. Dla niemowlaka takie zajęcia to wspaniała zabawa, gimnastyka i relaks. Dziecko poznaje i oswaja nowe środowisko, jakim jest woda. Inne pływające w basenie niemowlaki dodatkowo zachęcają do zabaw i ćwiczeń. Zajęcia na basenie i pierwsze kroki w wodzie przyśpieszają rozwój fizyczny niemowlaków, są także bazą do dalszej nauki.

Jak nauczyć dziecko pływać?

Niezależnie od tego, czy dziecko zapoznało się z wodą jako niemowlak, czy zaczyna naukę jako młodsze czy starsze dziecko nauka pływania powinna być łatwa i przyjemna. Dlatego też najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom i instruktorom, uczestnicząc w zajęciach nauki pływania dla dzieci. Podczas zajęć na basenie dzieci wykonują ćwiczenia wprowadzające, organizowane są też zabawy w wodzie. Dzieci uczą się podstawowych technik pływania, ale także zasad bezpieczeństwa. Ważne jest aby dziecko uczestniczyło w zajęciach nauki pływania systematycznie. Dzieci lepiej uczą się podczas krótkich, ale częstych zajęć na basenie. Dzięki temu nauka przebiega w miarę szybko, ale nie jest też nadmiernym wysiłkiem dla dziecka. Długie, ale rzadkie ćwiczenia w wodzie nie przynoszą aż tak dobrych rezultatów.

Zajęcia na basenie dla dzieci

Zajęcia nauki pływania dla dzieci obejmują też naukę pływania pod wodą czy pływanie z płetwami. Style pływackie, z którymi dziecko będzie miało do czynienia to żabka, kraul, delfinek czy strzałka. Dzieci zazwyczaj rozpoczynają naukę pływania od pływania pieskiem. Każdy styl jest wskazany, w zależności od preferencji i upodobań dziecka. Pamiętajmy, że oprócz nauki pływania dziecko uczestnicząc w zajęciach z innymi dziećmi uczy się współpracy i komunikacji. A to jest kluczowe w dalszym rozwoju dziecka.

Ile kosztuje nauka pływania?

Oferty cenowe są zróżnicowane, w zależności od lokalizacji, obiektu proponującego naukę pływania, a także od formy i częstotliwości zajęć. Z pewnością każdy znajdzie zajęcia dla dzieci na basenie w akceptowalnym dla niego przedziale cenowym.

Pływanie dla każdego dziecka.

Pływanie kształtuje ciało i charakter, zalecane jest każdemu dziecku. Obiekty oferujące naukę pływania i zajęcia na basenie znajdziemy w całej Polsce. Szczególnie szeroka oferta dostępna jest w Warszawie, zarówno w zakresie nauki pływania dla dzieci jak i niemowląt. Zajęcia na basenie są do dyspozycji praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy, jak np. Warszawa Bemowo, Targówek, Bielany, Wola, Praga Południe, Warszawa Mokotów czy Ursynów. Znajdziemy tam oferty indywidualnej nauki pływania dla dzieci i niemowląt, dostępne są też zajęcia grupowe.

Źródło: Move Camp – szkoła pływania Warszawa