Biznes, Technologie

Mocne i kompaktowe sprężarki do lakierni i warsztatów samochodowych

-2020-07-21

Wybierając wytrzymałe i kompaktowe sprężarki do lakierni i warsztatów samochodowych KME B 11-15 otrzymuje się wysokiej jakości kompresory przemysłowe śrubowe z wtryskiem oleju, napędem pasowym i silnikami trójfazowymi o mocy 11 do 15 kW na zbiornikach.

Idealne kompresory przemysłowe do lakierni i warsztatów samochodowych

Prowadzenie warsztatu samochodowego czy lakierni wymaga posiadania odpowiedniej sprężarki. Wielu przedsiębiorców prowadzących tego typu usługi zastanawia się, który kompresor przemysłowy idealnie sprawdzi się w ich działalności, a także będzie wyróżniał się wydajnością, niskimi kosztami instalacji i eksploatacji oraz łatwością w obsłudze.

Polecanym rozwiązaniem jest inwestycja w sprężarki śrubowe KME B 11-15 marki AG KOMPRESSOREN. To urządzenia wyposażone w łatwy do obsługi sterownik elektroniczny, który umożliwia monitorowanie pracy tego urządzenia, a także dostosowanie jego parametrów technicznych do indywidualnych wymagań właściciela lakierni czy warsztatu samochodowego. To kompresory przemysłowe, które w połączeniu z osuszaczem na zbiorniku pozwalają stworzyć stację sprężonego powietrza będącą alternatywą dla innych systemów sprężonego powietrza. Dzięki temu właściciel lakierni lub warsztatu samochodowego nie musi dysponować dużą wolną powierzchnią do zainstalowania sprężarki.

Zalety sprężarek KME B 11-15

Mocne kompaktowe kompresory przemysłowe KME B 11-15 charakteryzuje ciśnienie robocze do 13 bar, a także stały monitoring parametrów działania. Dzięki temu można osiągnąć doskonałe rezultaty, bez potrzeby inwestowania w rozbudowany park maszynowy czy też korzystania z kilku urządzeń jednocześnie. To bardzo wydajne i nowoczesne sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem pasowym, które są wyposażone w silniki trójfazowe o doskonałej sprawności i podwyższonej żywotności. Kupno sprężarki śrubowej z wtryskiem oleju KME B 11-15 to sprawdzona i polecana inwestycja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wykorzystanie silników trójfazowych najnowszej generacji, które znajdują się na wyposażeniu tych urządzeń sprawia, że wykorzystywanie ich w codziennej działalności jest bezproblemowe i nie nastręcza żadnych trudności. To sprężarki śrubowe z kompaktową, ale bardzo solidnie wykonaną obudową, która jest odporna na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym zmiany temperatury czy uszkodzenia mechaniczne. Trwała obudowa to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w sprężarkach śrubowych znajdujących się w miejscach o podwyższonym ryzyku uszkodzenia elementów konstrukcyjnych.

Kompresory KME B 11-15 – nowoczesne urządzenia

Kompresory śrubowe z wtryskiem oleju KME B 11-15 można wykorzystać do pracy ciągłej. Posiadają bardzo wydajny wentylator gwarantujący skuteczne chłodzenie i zapobiegający gwałtownemu przegrzaniu, co może być powodem często pojawiających się awarii kompresorów przemysłowych niewyposażonych w system efektywnego chłodzenia. Sprężarki śrubowe KME B 11-15 generują relatywnie niski poziom hałasu, co poprawia komfort pracy osób zatrudnionych w lakierni czy też przebywających w warsztacie samochodowym i wykonujących codzienne obowiązki zawodowe. Urządzenia te mogą być montowane na poziomych zbiornikach, co również wpływa na ograniczenie miejsca, jakie zajmują. Posiadają one automatyczny restart po zaniku napięcia, co jest znacznym ułatwieniem dla osób posługujących się tymi urządzeniami. Kompresory śrubowe z wtryskiem oleju KME B 11-15 wyposażono w przekładnię pasową najnowszej generacji, a także zasilanie elektryczne 400 V / 50 Hz. Posiadają również automatyczny system on-off oraz zaawansowany sterownik mikroprocesorowy.

Kompresory śrubowe z wtryskiem oleju KME B 11-15  marki AG KOMPRESSOREN to sprzęt, który może być stosowany do pracy ciągłej bądź też użytkowany sporadycznie, wedle indywidualnych potrzeb każdej lakierni lub warsztatu samochodowego.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza