Biznes

Jakie szkło wybrać do kuchni? Zalety szkła hartowanego

-2020-07-22

Wiele osób rozważa posiadanie szkła w kuchni. Jest to rozwiązanie, które z biegiem lat przejęło funkcje ścian, mebli frontowych, a także przestrzeni znajdującej się nad blatami roboczymi. Zastosowanie szkła w kuchni jest nie tylko modne, ale również uniwersalne, ponieważ pasuje do stylizacji industrialnych, minimalistycznych, glamour, a nawet hi-tech.

Metoda na aranżację kuchni – zabudowa szklana

Jednym z wnętrz, w którym szkło idealnie spełnia swoją rolę, jest kuchnia. To miejsce, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki, ale również spędza sporo czasu z rodziną czy znajomymi. Dlatego właśnie powinno być ono funkcjonalne i estetyczne. W tym celu można użyć – do jego wykończenia i aranżacji – szkła. To materiał o wielu zaletach, który sprawdza się także w kuchni. Zabudowa szklana w kuchni zaprojektowanej w każdym stylu (industrialnym, glamour, nowojorskim czy minimalistycznym), może posiadać różną grubość, Warto zdecydować się na najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jakim są szklane panele łączone ze sobą lub tworzące duże całościowe kafle nad blatem kuchennym. Dobrze sprawdza się tutaj szkło hartowane, które wykazuje wyjątkową odporność na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury czy też urazy powstałe w wyniku przypadkowego uderzenia. Szkło hartowane w kuchni jest odporne uszkodzenia związane z destrukcyjnym działaniem pary wodnej, wilgoci i promieniowania ultrafioletowego.

Szklane tafle montowane są w kuchni przy pomocy specjalnych klejów, śrub lub też profesjonalnych szyn i wytrzymują intensywną, codzienną eksploatację.

Szkło hartowane nad blatem kuchennym

Szkło w kuchni optycznie powiększa pomieszczenie, a także może wyeksponować piękno tego miejsca, ponieważ ten materiał wykończeniowy dobrze łączy się z litym drewnem, fornirem, płytą MDF, bez względu na ich kolorystykę.

Szkło nad blatem kuchennym urozmaica wnętrze pomieszczenia kuchennego i wprowadza do tego miejsca nową energię. Szklane tafle umożliwiają nadrukowanie na nich wybranej grafiki. Nad blatem kuchennym może pojawić się szkło z motywami roślinnymi, owocami czy też bardziej abstrakcyjne wzory, które sprawdzają się we wnętrzach ultranowoczesnych i zaprojektowanych w stylu hi-tech. Grafika umieszczona na szkle w kuchni jest odpowiednio zabezpieczona. Dzięki temu, nie ulega ona uszkodzeniu, blaknięciu czy odbarwieniu, nawet po wielu latach użytkowania zabudowy szklanej w kuchni. Warto dodać, że szkło z grafiką w kuchni może być pielęgnowane, czyszczone i konserwowane w taki sam sposób, jak każda tradycyjna zabudowa szklana. W tym celu nie ma potrzeby korzystania ze specjalistycznych środków i detergentów, ponieważ odpowiednio zabezpieczone szkło jest odporne na działanie substancji czyszczących, dostępnych w regularnej sprzedaży.

Hartowane szklane tafle w pomieszczeniach kuchennych o różnym wykończeniu

Szklana tafla w kuchni dodaje wnętrzu nowego designu, a jednocześnie może posiadać różne wykończenie. Osobom, którym zależy na braku wysokiego połysku we wnętrzach, poleca się wybór zabudowy szklanej w kuchni w wersji matowej, która dodaje szyku i elegancji temu pomieszczeniu.

Osoby posiadające kuchnię zaaranżowaną w stylu nowojorskim i glamour, w której pojawia się dużo elementów błyszczących w kolorze złota lub srebra, można zaproponować szkło nad blatem w wersji połyskującej lub satynowej, które wkomponuje się w wystrój tego typu pomieszczeń. Oprócz tego, kuchnia w stylu prowansalskim lub nowojorskim, może posiadać szkło nad blatem z barwnym nadrukiem, dopasowanym do charakteru, metrażu i stylistyki tego pomieszczenia. Interesującym rozwiązaniem dla kuchni w stylu nowojorskim są umieszczone na taflach szklanych podobizny gwiazd ekranu czy postaci filmowych z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku.

Szkło w kuchni jest uniwersalnym materiałem wykończeniowym, ponieważ może być ono zastosowane w przypadku każdej stylistyki, co jest dużym ułatwieniem, szczególnie dla tych osób, które od wielu lat poszukują modnych sposobów na wykończenie wnętrza. Odpowiednio dobrane szkło w kuchni wspaniale kontrastuje z ciepłem i pięknem naturalnego, litego drewna, a także harmonijnie spaja się z połyskującymi frontami zabudowy meblowej.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła