Biznes, Technologie

Spedycja kontenerowa – tani i bezpieczny przewóz towarów

-2020-07-15

Współczesny rynek usług transportowych oferuje wiele możliwości przewozu towarów – jest to bardzo komfortowe i elastyczne rozwiązanie, które umożliwia sprawną wymianę handlową na płaszczyźnie międzynarodowej oraz międzykontynentalnej. Od wielu lat szczególnym powodzeniem cieszy się transport kontenerowy, który ze względu na swoją powszechność pozwala przewozić dowolny rodzaj ładunku.

Spedycja kontenerowa – co zyskujesz?

Korzystając z usług sprawdzonych firm z branży TSL klient zyskuje pewność, że jego towar spoczywa w rękach profesjonalistów, którzy zadbają o to, by cały proces transportowy przebiegł pomyślnie. Spedycja kontenerowa oferuje szereg korzyści, które sprawiają, że jest to bardzo korzystne i ciekawe rozwiązanie. Największą zaletą jest możliwość wymiany towarowej pomiędzy kontynentamiuniwersalne rozmiary kontenera z powodzeniem mogą pomieścić dowolny rodzaj ładunku.

W ofercie przewoźników znaleźć można różnego rodzaju kontenery, które pozwalają na ich dopasowanie do specyfiki danego towaru – w ten sposób wyróżnia się na przykład kontenery typu chłodnie lub kontenery pozwalające na przewóz towarów drobnicowych. Jest to więc proste i sprawdzone rozwiązanie na transport ładunku w zasadzie z dowolnego miejsca na ziemi. Ujednolicone wymiary pozwalają wykorzystać różne środki transportu, dzięki czemu koszt operacji jest w pełni zoptymalizowany i dostosowany do potrzeb klienta.

Atrakcyjny koszt i kompleksowość usługi

Klient zlecający transport nie musi martwić się dodatkowymi czynnościami związanymi z transportem – wszelkiego rodzaju odprawy celne oraz organizowanie transportu spoczywa po stronie spedycji kontenerowej, która bazując na swoim doświadczeniu dopilnuje wszelkich formalności we wskazanym czasie. Transport kontenerowy jest rozwiązaniem stosowanym od lat, który ewoluując do dzisiejszej formy został pozbawiony wszelkich wad. Najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo ładunku, dlatego też zaplombowane kontenery są w pełni bezpieczne – nie występuje także ryzyko uszkodzenia towaru, ponieważ w przeciwieństwie od innych, alternatywnych form przewozu, w tym przypadku nie ma konieczności przeładowywania ładunku, co wpływa także na atrakcyjną cenę usługi.

W przypadku spedycji kontenerowej istnieje kilka form przewozu – najczęściej stosowane wykorzystują statki tzw. kontenerowce oraz kolej. Decydując się na usługę istnieje także możliwość skorzystania z opcji door to door, dzięki której kontener jest dostarczany do jego odbiorcy pod wskazany adres. Rozmiary kontenera pozwalają, by w końcowej fazie transportu mógł on zostać dostarczony za pomocą pojazdów ciężarowych, co znacząco wpływa na komfort i mobilność przedsięwzięcia.

Korzystając z usług doświadczonej firmy spedycyjnej, klient na bieżąco zostaje informowany o postępie prac związanym z transportem oraz o przewidywanym terminie dostawy. Dzięki powszechności omawianego rozwiązania koszt usługi jest bardzo atrakcyjny – regularność transportów pozwala na stałą wymianę handlową i pozyskiwanie towarów między innymi z Chin lub Stanów Zjednoczonych. Transport kontenerowy jest cenionym rozwiązaniem z powodu elastyczność usługi, bowiem firma spedycyjna dobierze każdy czynnik przewozu, by spełnić oczekiwania klienta.

Spedycja kontenerowa – współpraca na najwyższym poziomie

Doświadczenie firm oferujących transport kontenerowy przekłada się na satysfakcję klientów korzystających z tego rozwiązania. Szeroki pakiet korzyści zapewnia kompleksowość i skuteczność usługi. Dzięki możliwości wybrania odpowiedniego kontenera klient ma możliwość przetransportowania dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych zarówno z innego kraju, a także kontynentu mając przy tym pewność, że jego ładunek jest w pełni bezpieczny i pozbawiony dostępu innych osób. Dowolność i uniwersalność usługi pozwala także na nawiązanie długotrwałej współpracy, a także do zorganizowania jednorazowego transportu.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa