Dom i ogród

Pomysł na wypoczynek w czasie pandemii: domki mobilne

-2020-07-22

Ten sezon wakacyjny pod wieloma względami różni się od poprzednich. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która wstrząsnęła światem i diametralnie zmieniła porządek rzeczy w wielu aspektach życia codziennego. Te wakacje są i będą inne od poprzednich w związku z ciągłymi ograniczeniami i restrykcjami. Dodatkowo specjaliści ostrzegają o kolejnej fali wirusa, a także spekulują, że może on zostać z nami na dłużej. W takiej sytuacji przyszły sezon wakacyjny również może stać pod znakiem zapytania. Tegoroczny trend turystyczny wśród Polaków skupia się w granicach naszego kraju – jest to na ten moment najbezpieczniejsza opcja. Ale co zrobić, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo podczas urlopu czy wakacji? Najlepiej wypoczywać z rodziną na swoim, ale ze względu na koszty posiadanie własnego domku letniskowego przewyższa kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Jednakże w łatwy i szybki sposób możecie zaradzić tej sytuacji. Jak posiąść upragnione miejsce wypoczynku, do którego będziecie mogli wracać przez lata? Idealnym rozwiązaniem na te i przyszłe wakacje są domki mobilne, które zapewnią Ci nie tylko bezpieczeństwo podczas pandemii, ale i wygodę! 

Nie musisz wynajmować, jesteś na swoim 

Niewątpliwą zaletą domków na kółkach jest to, że w tych trudnych czasach nie musisz borykać się z problemem wynajmu miejsca na upragnione wakacje, tylko możesz stworzyć własny azyl, który będzie wyłącznie do Twojej dyspozycji. Posiadając domek mobilny, nie tylko zminimalizujesz ryzyko zakażenia wirusem i unikniesz obecności innych turystów, ale także będziesz posiadać całoroczną bazę wypadową. W przeciwieństwie do swoich zagranicznych odpowiedników jak domki angielskie czy domki holenderskie, te polskie są zaprojektowane z myślą o naszym klimacie. W związku z tym wykonane są z trwalszych materiałów oraz posiadają wbudowane ogrzewanie. Dzięki temu możesz cieszyć urlopem przez cały rok! Pod tym względem całoroczne domki mobilne przebijają także domki typowo letniskowe, przystosowane tylko na ciepły sezon wakacyjny. 

Zbilansowane rozwiązanie pomiędzy domkiem letniskowym a kamperem

Odpowiedni projekt i wysokiej jakości materiały pozwoliły na stworzenie całorocznej konstrukcji, która pozwala na wysoki komfort wypoczynku, instalację odpowiednich mediów, customizację wyposażenia i wnętrz, a przy tym swoistą mobilność. Nowoczesne domki na kółkach to rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym kącie pod wypoczynek poza miastem, ale nie dysponują odpowiednim budżetem na budowę wiejskiej chatki czy domku wypoczynkowego. Jeśli wahasz się pomiędzy zakupem kampera lub domku letniskowego, powinieneś rozważyć także tę opcję. Domki mobilne w przeciwieństwie do domków letniskowych nie wymagają pozwolenia na budowę (dotyczy to domków o powierzchni nieprzekraczającej 35 m²), a ich produkcja trwa maksymalnie kilka tygodni. Mogą posiadać własną łazienkę, kilka sypialni, salon i aneks kuchenny – pod tym względem przewyższają każdy kamper. Jak sama nazwa wskazuje, nie są ściśle związane z gruntem, na którym się znajdują! Są wyposażone w koła, dzięki którym mogą być dowolnie przesuwane po terenie własnej lub dzierżawionej posesji. Jeśli chcemy zmienić lokację z działki wśród gór na piękną łąkę nad jeziorem, musimy dokonać tego za pomocą odpowiedniej przyczepy, gdyż domki mobilne nie są przystosowane do poruszania się po ulicach. Nie są więc tak mobilne jak kamper, ale dużo wygodniejsze i całoroczne.

Wymarzone miejsce na wakacje

Wymarzone i to dosłownie! Na etapie projektowym masz możliwość dopasowania domku do własnych potrzeb. Możesz wybrać gotowe szablony lub wraz z polskim projektantem domków mobilnych stworzyć coś dopasowanego wyłącznie do Ciebie. Wybierając domki na kółkach masz możesz mieć pełny wpływ nie tylko na jego wygląd, ale także na rozkład pomieszczeń, wyposażenie, czy zastosowane rozwiązania techniczne. Najlepsze firmy na rynku wyjdą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Domek możesz dowolnie ustawiać na terenie własnej działki lub całkowicie zmienić jego położenie i przetransportować go na inną działkę, choćby na drugi koniec Polski! Wypoczywaj bezpiecznie, całorocznie i tak jak chcesz, pomimo ciężkiego okresu turystycznego. Inwestycja zaprocentuje udanymi wakacjami w przyszłości.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne